Zabraňujeme ďalším tragédiám – follow up

Pred dvomi týždňami som uverejnil výzvu na hľadanie riešenia, ktoré by zabránilo zabudnutiu dieťaťa v aute. K tomu som pridal aj ponuku pomoci s projektom a seed investície.

Rád by som vám poskytol krátky update, ako sa od vtedy vyvinula situácia, a či nastal nejaký pokrok vo vývoji riešenia.

Zopár čísel

V prvom rade vám všetkým, ktorí ste si prečítali moju výzvu, musím úprimne poďakovať za fantastický a pozitívny feedback a veľkú aktívnu podporu (blogpost mal 1,7K+ zdieľaní na facebooku), vďaka čomu sa výzva dostala k mnohým tvorivým a motivovaným ľuďom. Tiež ďakujem portálu Startitup.sk za publikovanie mojej výzvy, tak isto HN-kám a ďalším médiám, ktoré sa o nej zmienili. Je vidno, že otázka bezpečnosti malých detí nenecháva ľudí chladnými a všetci to chceme riešiť. Čo je skvelé zistenie.

Už od prvej hodiny mi začali chodiť návrhy na viac či menej prepracované technologické riešenia. Ku dnešnému dňu som dostal 130+ mailov, fb a linkedin správ, niektoré s návrhmi riešení, niektoré s podporou. Čo sa týka riešení – zatiaľ sa nejedná o ucelené biznis plány, skôr o ideové technologické návrhy. Takže ešte stále je priestor sa zapojiť.

Hackathon is comming

Najväčšie príjemné prekvapenie ma čakalo hneď na druhý deň, po zverejnení výzvy. Moji priatelia z agentúry Tarantula a startupového akcelerátora Rubixlab zorganizovali na termín 15. a 16. augusta víkendový hackathon priamo v priestoroch Rubixlabu. Cieľom hackathonu bude vyfiltrovať najlepšie koncepty, vyformovať tímy a priamo na mieste sa pokúsiť o úvodný vývoj produktu (kde to fyzicky nebude možné, tak aspoň o detailný návrh riešenia). Samozrejme, nie sme štát a musíme tento projekt navrhnúť tak, aby si na seba aj zarobil. Takže cieľom hackathonových tímov bude na konci víkendu odprezentovať aj reálny a funkčný biznis model.

Rád by som vás na tento event pozval – prosím príďte, odprezentujte svoj nápad a rovno ho na mieste spracujte do technického riešenia a zároveň funkčného biznis plánu. Určite na mieste nájdete aj ďalších členov do tímu, prípadne už môžete hotový tím so sebou doniesť. Na mieste budú aj skúsení mentori, ktorí budú jednotlivým tímom pomáhať v technickej oblasti, v oblasti medicíny, ale aj v oblasti biznis developmentu, financií a marketingu.

Na záver projekty vyhodnotíme, a pre najlepších sme pripravili balíčky podpory, ak sa rozhodnú v projekte pokračovať (coworkingové priestory od Rubixlab, webhosting a cloud hosting od Webglobe-Yegon, marketingová podpora pre crowdfunding od Tarantuly) a prístup k investičným zdrojom (jednak odomňa, ale k tomu pridáme aj iné zaujímavé možnosti – príďte a dozviete sa).

Aby sme mali predstavu koľko reálne príde ľudí, zvolili sme symbolické vstupné 3€. Za to však na hackathone nájdete pripravené občerstvenie v násobne väčšej hodnote.

Treba sa sústrediť aj na biznisovú realizovateľnosť

Na záver jeden môj postreh – pri návrhu akéhokoľvek riešenia, či už gadgetu, rôznych detektorov alebo proximity beaconov, zariadení integrovaných do vozidla, do sedačky alebo stand-alone – prosím pamätajte na biznisovú stránku. Treba venovať veľkú pozornosť realizovateľnosti, nákladovosti, marketingovému potenciálu a finančnej kalkulácii, aby mal projekt aspoň teoretickú šancu na úspech. Určite si treba pre poučenie preštudovať prípady projektov, ktoré sa napokon buď nerealizovali, alebo neboli úspešné. V poslednej dobe toho bolo na nete veľa – napríklad tu, tu, tu alebo tu.

Teším sa na hackathon 🙂

Autor:

Igor Strečko

Podnikateľ, founder hostingovej a cloudovej spoločnosti Webglobe a CEO webhostingovej skupiny WY Group. Cestovateľ, otec krásnej rodiny, poľovník, digiálny a technologický enthusiast, „progresívny libertarián“ a internetový mudrlant :-).

Názor k “Zabraňujeme ďalším tragédiám – follow up”

  1. Vážený pán Strečko,
    až teraz som sa dostal k Vašej výzve o záchranu detí v autosedačkách a chcel by som sa informovať, či sa Vám podarilo tento novodobý problém vyriešiť, nakoľko mám nápad na jednoduchý a účinný systém diagnostiky dieťaťa sediaceho v autosedačke. Môj navrhovaný systém je jednoducho zhotoviteľný z komponentov, ktoré na trhu už pár rokov existujú. Pokiaľ by ste prejavili záujem prosím kontaktujte ma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *